Covid-19 opatrenia na Kube

                                                                      Koronavírus na Kube

Pandémia koronavírusu Covid-19 zasiahla ako množstvo iných krajín aj Kubu. Vdaka profesionálnej reakcii zo strany kubánskych lekárov a inštitúcií možeme povedať že Kuba zvláda priebeh pandémie veľmi dobre. 

Napriek tomu prijala kubánska vláda nové obmedzenia platné od 6.2. 2021

Za účelom zabránenia šírenia vírusu Covid-19 prijala kubánska vláda sériu opatrení pre turistický ruch. Znížili sa kapacity hotelov na 60%, meranie teploty pre ubytovaných hostí je každodenné.  Pred odletom na Kubu sa je treba preukázať na letisku negatívnym PCR testom ktorý nesmie byť starší ako 72 h. Po prílete na Kubu spravia turistom bezplatný PCR test priamo na letisku čakanie netrvá dlho pretože priamo v príletovej hale je 16 odberných miest kde odbery robia kvalifikovaný zdravotnícky personál. Kubánske autority neakceptujú očkovanie proti Covid  ako výnimku z karantény. Každý turista je povinný mať zabezpečené cestovné poistenie ktoré pokrýva hospitalizáciu pre COVID 19, poistenie je možné kupiť aj  kubánskej poisťovacej spoločnosti cena sa pohybuje na úrovni 2 usd /deň pobytu. Je povinná karanténa v hoteloch ,čo v praxi znamená že prvé 3dni sa musia turisti zdržiavať len na hoteli ale možu využívať všetky hotelové inštálácie, kúpať sa v bazéne alebo ísť na pláž.Po obdržaní negatívneho výsledku sa už možu pohybovať po celom ostrove bez obmedzenia( s výnimkou prípadných lokálnych obmedzení). Pri odlete z Kuby vyžaduje väčšina leteckých spoločností negatívny PCR test, ten si je možné spraviť vo všetkých turistických strediskách a aj väčších mestách za poplatok 30 USD. Overiť aktuálne opatrenia možete tu  https://www.mzv.sk/web/havana/covid-19/podmienky-vstupu-a-opatrenia 

Vo väčšine hotelov vo Varadere fungujú zábavné večerné show a predstavenia. Pri cestovaní taxíkmi a prechádzkach po ulici je povinné rúško. Bary a reštaurácie mimo hotelov momentálne nie sú otvorené, len formou take away.  

V prípade príznakov respiračného ochorenia je povinnosť navštíviť niektorú z medzinárodných kliník alebo v prípade ubytovania v hoteli,hotelového lekára.

Pozitívny pacieti: s príznakmi ochorenia budú hospitalizovaný v nemocnici.

                               Bezpríznakový alebo s podozrením na ochorenie budú premiestnený do hotela -nemocnice.

                              Kontakty pozitívnych pacientov pokračujú vo svojich hoteloch v izolácii.

Pre aktuálne lokálne info nás kontaktujte mailom na : info@dovolenkanakube.sk 

 

 

Zdroje:  Ministerstvo zdravotníctva Kuba

              Ministerstvo turistického ruchu

              Vlastné skúsenosti

 

 

    

About Author

client-photo-1
Milan Brada

Comments

Pridaj komentár